top of page

Czym jest piękno? Nasza odpowiedź jest oczywista: piękno jest kobietą. Nietypowa odsłona cyklu fotografii portretowej Projekt Kobiety jest punktem zwrotnym w pracy fotografa. Od zawsze zafascynowany kreacją, stylizacją i modą wyjątkowo porzucił przyjęte do tej pory założenia i zrobił emocjonalny demakijaż swoich bohaterek. Stawia na realizm, rezygnuje z mocnej stylizacji i postprodukcji. Pozwala jedynie na naturalny makijaż i mierzy się z trudną sztuką klasycznej fotografii portretowej.

 

Fotograf Maksymilian Ławrynowicz zagłębił się w intymny świat kobiecych emocji: smutku, radości, czy bezgranicznego oddania. Projekt jest próbą ukazania kobiecego piękna ze wszystkimi blaskami i cieniami, które składają się na jej doskonałość. Opowiada również o relacjach między kobietami – stąd obok portretów solo zdjęcia matek z córkami, sióstr, par jednopłciowych czy po prostu – serdecznych przyjaciółek. Premiera wystawy miała miejsce w marcu 2019 roku w warszawskiej Hali Koszyki. Wernisaż uświetnił recital pianisty Łukasza Paziewskiego.

Wybrane publikacje:  Portal NaTemat  |  Magazyn Imperium Kobiet Portal ChilliZet  |  Portal FashionMedia  |  Portal Face&Look

logosy2019.jpg
bottom of page