top of page
podcasty banner.jpg

Fundacja Projekt Kobiety
PODCASTY

25a.jpg

ŹRÓDŁO

SEZON PIERWSZY W PRZYGOTOWANIU

Czy w świecie zdominowanym przez konsumpcję i nastawionym na bezustanny wzrost jest miejsce dla odrobiny świata ponadzmysłowego? Podcast „Źródło” to projekt, w którym próbujemy zrozumieć i pojąć to, co nieuchwytne. Prowadząca Zofia Ławrynowicz podejmuje tematy duchowości, holizmu i szeroko rozumianej psychotroniki. Powrotu na łono natury i czerpania z jej zasobów – zarówno namacalnych jak i niewidocznych dla oka. To co wyróżnia nasz podcast, to nasi goście. Porzucamy bowiem instagramową modę na ezoterykę i oddajemy nasze studio wykfalifikowanym, najwybitniejszym specjalistom i praktykom w naszym kraju, którzy zgodzili się specjalnie dla nas podzielić swoją ekspercką wiedzą. Sam cykl jest bowiem próbą otwarcia słuchaczy na nowe doświadczenia. Czasem bowiem wystarczy jedynie uchylić okiennicę, aby wpuścić do naszego życia odrobinę światła. 

EMISJA: PREMIERA SEZONU 04/2023

PARTNERZY: STUDIO PRAGA   VICTORIA VEIL   MOTHER'S PROTECT

jarosikowe.jpg

JAROSIK ZGŁOŚ SIĘ

PODCAST W PRZYGOTOWANIU

 

Podcastowy eksperyment społeczny, w którym w jednym studio zamykamy matkę z córką i obserwujemy, jaka bieda z tego wyniknie! Wspaniałe aktorki Elżbieta i Anna Jarosik porozmawiają o życiu i ogólnie pojętym sacrum i profanum kobiecego świata. Ten satyryczny podcast to nasza lifestylowa propozycja, w której do każdego tematu podejdziemy z dystansem i naturalnym dla obu Pań cynicznym zacięciem. Jakby tego było mało, od czasu do czasu nasze prowadzące zaproszą do tego chramu wyjątkowych gości. 

EMISJA: PREMIERA SEZONU 05/2023 

PUBLIKACJE: DD TVN   XXX

PARTNERZY:  STUDIO PRAGA

OKŁADKA CZYSTA.jpg

PORTRET KOBIETY

PROJEKT CYKLICZNY

Maksymilian Ławrynowicz to fotograf i podróżnik po niebezpiecznie wciągającym kobiecym świecie. Mimo, iż jest w nim tylko turystą, widział już wiele: od niemal dekady realizuje swój autorski projekt fotograficzny, w którym za pomocą kreacyjnej fotografii portretowej opowiada o nietuzinkowych kobietach. Ikony, zbrodniarki, demony czy słowiańskie boginie to tylko niektóre oblicza pań, które obiera za inspirację realizując swoje wystawy. Prezes naszej fundacji i zarazem autor projektu, na podwalinach którego powstała przybliża najciekawsze i najbardziej intrygujące portrety kobiet i konfrontuje je ze współczesnymi realiami. A robi to w towarzystwie swoich gości – jego wyjątkowych modelek, które na przestrzeni dekady wcielały się na jego portretach w przeróżne role. 

EMISJA: PREMIERY DYNAMICZNE

julia czyste.jpg

SEXPERIENCE 2.0

SEZON DRUGI W PRZYGOTOWANIU

Kolejny sezon naszego wyjątkowego cyklu, poruszającego tematy kobiecej seksualności. Powracamy z nową dostawą rozmów o seksie, orgazmie, blokadach psychicznych a czasem głęboko zakorzenionych traum. Bez pruderii, wstydu i niepotrzebnych eufemizmów nazywamy rzeczy po imieniu. Tutaj wagina jest waginą a łechtaczka – łechtaczką. W drugim sezonie do projektu dołączyła druga prowadząca, aktorka Julia Kamińska. Dwie panie po raz kolejny zmierzą się z trudnym i wciąż wstydliwym dla wielu kobiet tematem sfery kobiecej sensualności. I każda z nich zrobi to na swój wyjątkowy sposób.

EMISJA: PREMIERA SEZONU 09/2023

dziewczyny razem.jpg

MINDTRIP 2.0

SEZON DRUGI W PRZYGOTOWANIU

Być kobietą w dzisiejszym, zwariowanym świecie to nie lada wyzwanie. A zachować spokój i żyć w zgodzie ze sobą jest jeszcze trudniej. „Mindtrip 2.0” to kontynuacja wyjątkowego cyklu rozmów o kobiecej higienie psychicznej. Po raz kolejny zaprosimy do studia wyjątkowych gości, którzy pomogą nam zrozumieć, jak działa nasz umysł. Jak walczy, kiedy się poddaje, czego oczekuje oraz jak reaguje. I przede wszystkim jak możemy wesprzeć go w codziennej gonitwie przez życie. Sezon drugi poprowadzą nasze wyjątkowe ambasadorki, aktorki Kamila Kamińska i Katarzyna Kołeczek. 

EMISJA: PREMIERA SEZONU 10/2023

AdobeStock_213027133.jpeg

PRAGNĘ RODZICIELSTWA

CYKL TABU SEZON DRUGI W PRZYGOTOWANIU

 

Druga część głośnego cyklu fundacji pt. "Tabu" to zwrot o 180 stopni. W pierwszej części chcieliśmy wyjść naprzeciw kobietom, dla których macierzyństwo okazało się źródłem ich nieszczęścia. Teraz zwracamy się w stronę kobiet, dla których posiadanie dzieci jest, a właściwie byłoby spełnieniem marzeń. W podcaście "Pragę rodzicielstwa" dotkniemy trudnej materii starania się o dziecko, bezpłodności i utrudnień prawnych z jakimi borykają się pracy starające się o dziecko w Polsce. Porozmawiamy zarówno z gościnami, które swoją wędrówkę do posiadania potomstwa dopiero rozpoczęły jak i z tymi, które ja zakończyły - z różnym skutkiem. Spotkamy się ze  specjalistami, którzy opowiedzą o alternatywach i kuracjach. Zaprosimy psychologów, którzy podpowiedzą jak poradzić sobie z własnymi emocjami w trakcie tego trudnego okresu. Porozmawiamy również  z doświadczonymi kobietami co zrobić i jak pogodzić się z faktem, kiedy wszystkie starania zawodzą. 

EMISJA: PREMIERA SEZONU 12/2023

okładka clear.jpg

MINDTRIP

SEZON PIERWSZY ARCHIWALNY

Dzisiejsza codzienność stawia przed kobietami wiele wyzwań. Aby im sprostać niezbędna jest równowaga i harmonia naszej psychiki. Jak zatroszczyć się o ten potężny i jednocześnie niezwykle kruchy skarb jakim jest nasz umysł? Odpowiedzi na to pytanie szukają dziennikarka Dorota Gardias oraz aktorka Kamila Kamińska. Podcast „Mindtrip” to wielki przegląd metod i technik, które mają pomóc nam żyć w zgodzie ze sobą i światem. W tym wyjątkowym cyklu odbędziemy szereg inspirujących rozmów z terapeutami, coachami, trenerami i innymi specjalistami reprezentującymi różne szkoły radzenia sobie ze traumą, stresem, napięciem i przebodźcowaniem we współczesnym świecie.  

EMISJA: 10-12/2022 PREMIERA W SOBOTY

PUBLIKACJE: PRESTIŻ   ONET   IK MAG   MIASTO KOBIET   WYBORCZA   ANN ZDROWIE

PARTNERZY: STUDIO PRAGA

okładka czyste.jpg

SEXPERIENCE

SEZON PIERWSZY ARCHIWALNY

Zapraszamy wszystkie kobiety do świata odartego z pruderii, wstydu i głęboko zakorzenionych blokad moralnych. Wspólnie z gospodynią cyklu – aktorką Anną Karczmarczyk zburzymy mury wokół kobiecej sensualności. Podcasty z cyklu „Sexperience” to szereg rozmów o seksie kobiet. To szczere dyskusje zarówno z psychologami, seksuologami i dietetykami jak również z dominami, striptizerkami czy trenerami tantry. To nieszablonowa i pełna zaskoczeń podróż w świat kobiecych oczekiwań i obaw. To przegląd ich erotycznych fantazji i szeroko rozumianej przyjemności. Tutaj dowiecie się za co Panie tak bardzo seks kochają i dlaczego tak bardzo wstydzą się do tego przyznać. 

EMISJA: 10-12/2022 PREMIERA W ŚRODY I PIĄTKI

PUBLIKACJE: DD TVN   IK MAG   HELLO ZDROWIE

PARTNERZY: STUDIO PRAGA   LULA PINK

tabu 1.png

ŻAŁUJĘ RODZICIELSTWA

CYKL TABU SEZON PIERWSZY ARCHIWALNY

Ten trudny podcast porusza  problem kobiet zmuszonych – presją społeczną, rodzinną czy związkową – do posiadania dzieci. Pozostawione same sobie, często borykające się z depresją poporodową, postrzegają same siebie jako potwory czy  złe matki, niewystarczające w swoich staraniach i kobiecości. Projekt nie jest wymierzony w macierzyństwo. To próba  poruszenia tematu presji społecznej w temacie posiadania dzieci.  Barbara Kurdej-Sztatan, Renata Dancewicz, Paulina Holtz oraz Tomasz Ciachorowski, odczytali prawdziwe, anonimowe historie pochodzące z zamkniętej grupy wsparcia dla kobiet, dla których macierzyństwo nie jest spełnieniem marzeń.

EMISJA: 10/2021-03/2022  PREMIERA W CZWARTKI

PUBLIKACJE: DD TVN  KOBIETA.PL  MAMADU

bottom of page