top of page
ikony2021.jpg

Buntowniczki, obiekty westchnień, idealistki. Kto skrywa się za utartymi, ikonicznymi wizerunkami legendarnych kobiet, do których przywykliśmy? Jaki wspólny mianownik posiadają wszystkie bohaterki kolejnej części cyklu Projekt Kobiety? O czym zapominamy, godząc się na jednoznaczne skojarzenia, które na zawsze przylgnęły do wyjątkowych kobiet? Czy nie zapominamy o tym, że przede wszystkim, za warstwą ich legendy kryje się prawdziwy człowiek? Ikony. Nie wszystkie były szczęśliwe. Wszystkie były jednak odważne. Nieoczywiste. Niedoskonałe. A ich natura była dokładnie taka, jakie były emocje, które wzbudzały wśród ludzi – skrajna. 

 

Kobiety legendy, ubrane w szaty wyobrażeń, ról i oczekiwań. Postrzegane jako awanturnice, skandalistki, ikony seksu. Budzące kontrowersje, jednoznaczne skojarzenia, nieszczęśliwe, ale odważne. “Ikony” to ukłon w stronę kobiecej niedoskonałości i nieoczywistości. Premiera wystawy miała miejsce w marcu 2021 roku w warszawskiej Hali Koszyki. Wernisaż uświetnił recital Olgi Bończyk.

Wybrane publikacje:  Magazyn Prestiż  |  Magazyn IK MAG  |  Portal NaTemat  |  Program TVP Lajk!  |  Portal Republika Kobiet 

logosy2021.jpg
bottom of page