AdobeStock_210019134.jpeg
LOGO FUNDACJI GOLD.png
TRZY MOJRY PLAKAT
Trzy Mojry to statuetka symbolizująca trzy mitologiczne, legendarne siostry. Decydowały one o losie zarówno ludzi jak i bogów. Raz w roku Fundacja Projekt Kobiety przyznaje nagrodę "Trzy Mojry". Laur przyznawany jest za szczególne zasługi dla promowania szeroko pojętej kobiecości, przekraczanie granic i odwagę w kulturze, sztuce i życiu publicznym.

Każdego roku statuetkę tworzy inny artysta. Pierwszą wykonał artysta-ceramik Konrad Szumlilas. To nowoczesna i metaforyczna interpretacja trzech sióstr podtrzymujących los i porządek świata. Unikatowa, zdobiona płynnym złotem ceramiczna kreacja to zderzenie surowości
i szorstkości z blaskiem i szlachetnością złota. Została zaprojektowana z dbałością o zachowanie symetrii
i z zastosowaniem różnych faktur, co jeszcze bardziej podkreśla skrajność i złożoność kobiecego "ja".

 

Wręczenie pierwszej w historii Fundacji statuetki miało miejsce w czerwcu 2021 roku. "Za to że kobieta może być aktorką, modelką i aktywistką w jednym! Za odwagę, życie poza schematami i czerpanie z codzienności pełnymi garściami. Za wrodzoną elegancję, wysoką kulturę osobistą i takt. Po prostu: za bycie pięknym człowiekiem czyniącym dobro!" - za te cechy i wiele innych, statuetkę otrzymała aktorka i modelka Helena Norowicz. 

2021:

Wręczenie statuetki  |  Wywiad z Laureatką