top of page
MAGAZYN
fundacja.png

"TRZY MOJRY '21" WRĘCZONE | WYDARZENIA

Za całokształt twórczości, oraz kwintesencję kobiecości, piękna i wrażliwości. Głośne mówienie o tym, że "kobiecość nie zna wieku bo jest tylko liczbą" i za inspiracje oraz przecieranie szlaków dla dojrzałych kobiet. Statuetkę Trzy Mojry 2021 otrzymała wspaniała i jedyna - Helena Norowicz.


Aktorka i modelka Helena Norowicz pozuje na ściance z nagrodą "Trzy Mojry"
Laureatka Helena Norowicz

Trzy Mojry to statuetka symbolizująca trzy mitologiczne, legendarne siostry. Decydowały one o losie zarówno ludzi jak i bogów. Raz w roku Fundacja Projekt Kobiety przyznawać będzie nagrodę "Trzy Mojry". Laur przyznawany będzie za szczególne zasługi dla promowania szeroko pojętej kobiecości, przekraczanie granic i odwagę w kulturze, sztuce i życiu publicznym.


Wręczenie pierwszej w historii Fundacji statuetki odbyło się przy okazji wernisażu wystawy "Ikony", w której to Pani Helena Norowicz wcieliła nie w postać legendarnej Jane Goodall.


Statuetkę wręczyła Przewodnicząca Rady Fundacji - Zofia Ławrynowicz, zapowiadając laureatkę pięknymi słowami, które płynęły prosto z serca.


Za to że kobieta może być aktorką, modelką i aktywistką w jednym! Za odwagę, życie poza schematami i czerpanie z codzienności pełnymi garściami. Za wrodzoną elegancję, wysoką kulturę osobistą i takt. Po prostu: za bycie pięknym człowiekiem czyniącym dobro!

Aktorka i modelka Helena Norowicz odbiera statuetkę "Trzy Mojry" z rąk Zofii Ławrynowicz, Przewodniczącej Rady Fundacji "Projekt Kobiety"
Helena Norowicz odbiera statuetkę

Wręczenie było bardzo wzruszającą chwilą - do samego końca bowiem laureatka nie była świadoma przyznania Jej tego wyjątkowego dla nas odznaczenia. Laureatka wygłosiła wzruszające przemówienie.


Jestem bardzo wzruszona. Cieszy mnie to, że mając tyle lat co ja, ciągle jestem aktywna zawodowo, doceniana i szanowana nie za staż życiowy a za moją prace i osiągnięcia. Tego właśnie nam życzę przede wszystkim - abyśmy pracowały! W zgodzie i harmonii ze sobą

Wywiad z Heleną Norowicz, przeprowadzony po wręczeniu nagrody oraz fotorelacja z wydarzenia w obiektywie Nazara Majewskiego dostępna poniżej. Zapraszamy serdecznie!

Statuetkę "Trzy Mojry" wykonał artysta-ceramik Konrad Szumlilas. To nowoczesna i metaforyczna interpretacja trzech sióstr podtrzymujących los i porządek świata. Unikatowa, zdobiona płynnym złotem ceramiczna kreacja to zderzenie surowościi szorstkości z blaskiem i szlachetnością złota. Została zaprojektowana z dbałością o zachowanie symetrii z zastosowaniem różnych faktur, co jeszcze bardziej podkreśla skrajność i złożoność kobiecego "ja".


Statuetka Trzy Mojry 2021

Fotografie z eventu: Nazar Majewski

bottom of page