top of page
MAGAZYN
fundacja.png

FINAŁ I WERNISAŻ KONKURSU "OBLICZA KOBIECEJ NATURY" | WYDARZENIA

Natura jest kobietą – pełną skrajności, płynną, pokazującą akurat taką twarz, na jaką ma ochotę. Jej oblicze uczestnicy konkursu uchwycili na swoich fotografiach. Wybrane przez znakomite Jury prace zachwycają wyrazem artystycznym, czasem budzą niepokój, są tajemnicze, a niektóre z nich emanują czystym, naturalnym pięknem. W pełni odzwierciedlają różnorodność kobiecego oblicza.


Aktorka Joanna Koroniewska, twarz wystawy "Ikony" wygłasza przemówienie na wernisażu w Hali Koszyki
Dorota Sitnik - zwyciężczyni konkursu (I MIEJSCE)

Wczesną jesienią trzy wyjątkowe podmioty - marka Clochee, Filharmonia Szczecińską oraz Fundacja Projekt Kobiety zaprosiło pasjonatów fotografii na przedstawienie swojej wizji kobiety - zaprosiło do udziału w konkursie Oblicza kobiecej natury. Chodziło o popuszczenie wodzy fantazji w zakresie interpretacji tematu. Była to okazja do ukazania własnego poglądu na to, czym jest kobieca natura. Uchwycenia jejna portrecie. Zrobienia fotografii stanu duchowego czy wewnętrznego kobiecego ja. Pokazania jej w sposób niekonwencjonalny.

Aktorka Olga Bończyk w zamyśleniu ogląda wystawę Maksymiliana Ławrynowicza "Ikony"
Zofia Ławrynowicz ogłasza zwycięzców konkursu

Zaszczytną rolę Przewodniczącego Jury objął Maksymilian Ławrynowicz – artysta, fotograf, założyciela Fundacji „Projekt Kobiety” zaś wspaniałego zadania ogłoszenia wyników i wręczenia nagród podjęła się Zofia Ławrynowicz - Przewodnicząca rady Fundacji Projekt Kobiety, działaczka kulturalna oraz Poseł na Sejm RP VII i VIII Kadencji.


Jury nie miało łatwego zadania, gdyż musiało dokonać wyboru spośród ponad 200 nadesłanych prac o bardzo wysokim poziomie. Oficjalne ogłoszenie Zwycięzców i rozdanie nagród odbyło się podczas wernisażu, który był także okazją do spotkania się z Jury i poznania kulis wydarzenia. Wybrani autorzy prac zostali także poproszeni o interpretację swoich fotografii.


Z prac Laureatów powstała intrygująca wystawa, którą można oglądać w dniach 14.10-29.10.2021 r. w Filharmonii w Galerii przy Cerkwi, która będzie otwarta w środy i czwartki między 15.00 a 18.00.


W pełny skład Jury weszli: Daria Prochenka – Prezes firmy Clochee, Dorota Serwa – Dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Angelika Sawicka – businesswoman, BMW, Anna Cieślak – aktorka i ambasadorka Fundacji Projekt Kobiety, Sylwia Majdan – projektantka mody oraz Izabela Marecka – redaktor naczelna magazynu Prestiż.Fotografie: Ewelina Prus

bottom of page