AdobeStock_210019134.jpeg
LOGO FUNDACJI GOLD.png

NAJLEPSZE KOBIECE KAMPANIE | RESEARCH

Kobiety zmagają się w dzisiejszym świecie z różnymi problemami. Z zasady Fundacja Projekt Kobiety nie wpisuje się w wojujący nurt współczesnego feminizmu. nie ulega jednak wątpliwości, że istnieje realny, prawdziwy i niezaprzeczalny szereg przeciwności, jakie stawia przed kobietami współczesny świat.


Nie oznacza to jednak, że kobiety siedzą cicho i nic nie robią w tej sprawie. Co jakiś czas do internetu i telewizji trafiają prawdziwe produkcje-perełki, które mają na celu walczyć z nierównościami i problemami kobiet. Poniżej przedstawiamy kilka naszych ulubionych - czasem zabawnych, czasem zupełnie na serio - kampanii społecznych oraz reklam, które szczerze i bez ściemy poruszyły nasze serca.


Główna rola kobieca.

#SEKSIZM

Stacja BBC One stworzyła krótkometrażowy film, który pokazuje absurdy i oczywisty seksizm przemysłu filmowego. Historia jest prosta, prześmieszna i niestety - bardzo prawdziwa.Czy to nie czas, by krzyknąć "cięcie!"?

#PRZEMOC

Znana brytyjska aktorka Keira Knightley w mocnej kampanii, w której niestety trudno jest odróżnić plan filmowy ciężkiego dramatu od prawdziwego życia. Mocne, wstrząsające, dające do myślenia.


Nie dramatyzuj!

#DRAMATYZUJESZ

Kampania Nike pod którą podpisujemy się rękami i nogami. Kobieta to siła i emocje. Nie rezygnuj ani z jednego ani z drugiego!Mówili: bądź damą!

#MUSISZ

Słowo, które nader często słyszą kobiety. Co najsmutniejsze - najczęściej od innych kobiet. Mocna, prosta kampania z Cynthią Nixon w roli narratorki. Które z tych poleceń codziennie słyszą polskie kobiety?


Najlepsza praca na świecie.

#MACIERZYŃSTWO

Mimo iż daleko nam do stwierdzenia, że macierzyństwo to nadrzędny cel i spełnienie kobiecego życia, niezaprzeczalnie zgadzamy się z tym, iż jest to ciężka praca. Po obejrzeniu tej kampanii, stwierdzamy również, że najlepsza.Wiadomość od kobiet z całego świata.

#PROSTO

Prosty, zwięźle i z przymróżeniem oka. Wiadomość z ostatniej chwili od wszystkich kobiet na świecie prostu z programu informacyjnego!Jak dziewczyna.

#STEREOTYPY

Co znaczy robić coś "jak dziewczyna"? Always pokazuje jak młode kobietki udowadniają, że znaczenie tego stereotypu dalece odbiega od tego, jak interpretują to same zainteresowane.Dove - ewolucja.

#PIĘKNO

Wstrząsający w swej prostocie film, który opublikowała marka Dove. Materiał w minutę pokazuje, jak naprawdę powstają dzisiejsze kanony piękna, do których tak desperacko dążą kobiety na całym świecie.Gdyby Twój okres był osobą.

#POLUDZKU

Dowód na to, że o okresie można opowiedzieć z wielką dawką humoru. I świetny sposób, żeby uświadomić chłopaka o tych trudnych dla Pań dniach w sposób zabawny i łatwo przyswajalny!