top of page
AdobeStock_210019134.jpeg
LOGO FUNDACJI GOLD.png

KOKTAJL "TRZY MOJRY" | FELIETON AMBASADORA#ALKOBIETY FELIETON ŁUKASZA MICHALIKA


Łukasz to profesjonalny barman z ponad 15 letnim doświadczeniem, który tworzył menu koktajlowe dla najlepszych restauracji w stolicy. Wyróżnia go kreatywność wsparta prawdziwą pasja, warsztatem i wiedzą merytoryczną. Od kilku lat tworzy niezapomniane i wyjątkowe koktajle pod szyldem założonego przez siebie kolektywu "Gentlemani Wyszynku". Łukasz tym razem wziął na warsztat symbol naszej fundacji, aby specjalnie dla nas stworzyć wyjątkowy koktajl...

Koktajl „Trzy Mojry” powstał jako zapachowo-smakowe lustro skrajnej, kobiecej natury. Zainspirowany postaciami trzech mitologicznych sióstr - Mojr, które są symbolem Fundacji jest z jednej strony pełen kontrastów, indywidualnych nut i skrajnych akordów a z drugiej kompletnym, harmonijnym i mistrzowsko skomponowanych dziełem sztuki. Co się w nim kryje?


Baza to amerykański gin o delikatnych, świeżych nutach cytrusów, kolendry oraz aromatów kwiatowych i ziołowych. To charakterny, słodko-cierpki filar naszego koktajlu.


W ślad za ginem podąża słodko-kwaśny syrop na bazie świeżych truskawek, wanilii i octu jabłkowego. Ten zaskakujący, orzeźwiający akord zazębia się z wytrawnością i botaniczną surowością ginu tworząc harmonijny, uzupełniający się duet - orientalna wanilia nadaje tajemniczości i subtelności, ocet zaś głębi i charakteru.


Te szlachetne akordy rozkwitają pełnią mocy uzupełnione białym winem musującym tworząc uczucie szykownej elegancji. Sok z cytryny wzmacnia ciało ginu i nie pozwala mu się zagubić w całej kreacji, zaś płatek białej czekolady z czerwonym, łagodnym pieprzem stoi w opozycji do cech koktajlu dając balans w doświadczaniu pełnych walorów mikstury.


W swojej mistrzowskiej wersji koktajl serwuje się spryskany dodatkowo wodą miętowo-różaną aby pozwolić zmysłom poznać pełnię siły i skrajności tej wyjątkowej kreacji - zarówno smakiem jak i zapachem.

 

Łukasz Michalik to barman i wirtuoz łączenia smaków z 11-letnim doświadczeniem. Pracował dla najlepszych klubów, restauracji i lokali z koktajlami w stolicy aby po latach praktyki przebić swoje doświadczenie w projekt Gentlemani Wyszynku. Pasja do tworzenia własnych receptur, szacunek dla produktu i poszukiwanie idealnego balansu w tworzonych koktajlach to znaki rozpoznawcze Łukasza na ogólnopolskiej arenie barmańskiej. 

bottom of page