AdobeStock_210019134.jpeg
LOGO FUNDACJI GOLD.png

DEBIUT EWY MYŚLIWIEC | PROJEKTY

"Skazy" to wystawa fotografii, którą zdecydowała się zrealizować Fundacja w ramach wspierania debiutujących fotografów,.Spośród wielu zgłoszeń prace młodej fotografki przedstawiające kobiety, których ciała poznaczone są wszelkiej maści znamionami i bliznami poruszyły nas najbardziej. Poznajcie Ewę Myśliwiec.

Ewa Myśliwiec-Skrzecz - urodzona w 1987 roku w Białymstoku. Od 14 lat mieszka, pracuje i uczy się w Warszawie. Ukończyła gospodarkę przestrzenną na Wydziale Geografii Uniwersytetu Warszawskiego. Fotograf z zamiłowania.Samouk. Uczestniczka licznych warsztatów fotograficznych, m.in. w Akademii Fotografii w Warszawie.


Porusza się w obszarach fotografii dokumentalnej oraz portretowej. Fotografuje głównie kobiety. Jej prace oparte są na nawiązywaniu więzi z fotografowaną osobą. Autorka podejmuje próby zrozumienia swoich “modeli”, dotyka trudnych tematów. Bywa, że sesje fotograficzne pełnią rolę terapuetyczną.


Laureatka konkursów fotograficznych tj. "Portret" i "Emocje". W 2017 roku zdobyła I nagrodę w kategorii “Portret” w konkursie fotograficznym “Mokotów teraz” w skład którego jury wchodzili m.in. Kuba Dąbrowski, Joanna Kinowska i James Fyson Howard. W 2018 roku zdobyła I nagrodę oraz nagrodę przewodniczącego Jury w ogólnopolskim  konkursie Portret 2018.