top of page
MAGAZYN
fundacja.png

CZEKOLADA "TRZY MOJRY" | NASI PARTNERZY

Przedstawiamy dwie wyjątkowe siostry, których przygoda z czekoladą zaczęła się od… wielkiej miłości do niej miłości! Co roku podnoszą swoją czekoladową wiedzę uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach oraz targach. Patrycja jest fanką zdrowego stylu życia, dlatego czekolady, które tworzy są fit. Uwielbia połączenie masła orzechowego i banana. Klaudia zaś lubi eksperymentować ze smakami wszędzie szuka inspiracji. Oto wspaniałe Siostry Rejmak!


Aktorka i modelka Helena Norowicz pozuje na ściance z nagrodą "Trzy Mojry"
Siostry Rejmak w warsztacie

Z miłości do czekolady powstała również wyjątkowa tabliczka czekolady, stworzona specjalnie dla Fundacji Projekt Kobiety a inspirowana naszym fundacyjnym symbolem. Czekolada „Trzy Mojry” to słodko-gorzka interpretacja trzech kobiecych pierwiastków zamknięta w wyjątkowej tabliczce pełnej rozkoszy i tajemnicy.


Aktorka i modelka Helena Norowicz odbiera statuetkę "Trzy Mojry" z rąk Zofii Ławrynowicz, Przewodniczącej Rady Fundacji "Projekt Kobiety"

Kompozycję otwiera biała czekolada. To Kloto, lekka i niewinna. Najmłodsza z Mojr, budząca się o brzasku, która przędzie nić losu każdego z nas. Symbolizuje świt życia, narodziny, nowy początek.


W międzyczasie słodycz białej czekolady płynnie przechodzi w bardziej wytrawny akord. To mleczna czekolada, która symbolizuje Lachesis. Środkowa siostra, zwana również „Udzielającą” to symbol dnia, pełni życia ludzkiego. To właśnie Lachesis strzeże nici losu i pilnuje, czy ktoś nie pragnie przeciągnąć jej na swoją stronę bardziej, niż uważa ona za stosowne – tak, że życie nie było ani zbyt gorzkie ani zbyt słodkie.


Na finiszu pojawia się dojrzała, pełna wytrawności i szlachetności Atropos - nastrasza siostra symbolizująca zmierzch i noc. Jej imię znaczy „Nieodwracalna” - to nasze dopełnienie gorzką, szlachetną czekoladą. Rola Antropos jest niewdzięczna - przecina ona nić losu każdego z nas. Ktoś jednak musi to zrobić.


Cała tabliczka Trzy Mojry, w której zamknięty jest charakter wszystkich boskich sióstr oprószoną została suszonymi malinami. W naszej czekoladzie nie mogło bowiem zabraknąć czerwonego, namiętnego i zmysłowego akcentu!


bottom of page