podcasty banner.jpg

Fundacja Projekt Kobiety
PODCASTY

okładka clear.jpg

MINDTRIP Z DOROTĄ GARDIAS

JAK ŻYĆ W ZGODZIE ZE SOBĄ I NIE OSZALEĆ? 

W PRZYGOTOWANIU/2022

Być kobietą w dzisiejszym, zwariowanym świecie to nie lada wyzwanie. A zachować spokój i żyć w zgodzie ze sobą jest jeszcze trudniej. Dziennikarka i prezenterka Dorota Gardias odbędzie szereg inspirujących  rozmów z terapeutami, coachami, trenerami i innymi specjalistami, którzy reprezentują różne szkoły radzenia sobie ze stresem we współczesnym świecie. 

okładka czyste.jpg

SEXPERIENCE ANNY K.

CYKL TABU N°2

W PRZYGOTOWANIU/2023

Dzień dobry, z tej strony Anna Karczmarczyk. Zapraszam wszystkie kobiety do świata odartego z pruderii, wstydu i głęboko zakorzenionych blokad moralnych. W drugiej części projektu podcastów „Tabu” zburzymy mury wokół kobiecej sensualności, fantazji i przyjemności. Kobiety lubią seks, i to z wielką wzajemnością. Przekonacie się o tym sami. Cykl „Seks lubi kobiety” to cykl rozmów o seksie i sensualności kobiet! Moje słodko-gorzkie rozmowy z profesjonalnymi dominami, striptizerkami, pracownicami seksualnymi, seksuologami, trenerami tantrycznymi i gwiazdami to podróż w świat kobiecych, erotycznych przeżyć, fantazji i obaw. To tutaj dowiecie się za co Panie tak bardzo seks kochają i i dlaczego tak przeraźliwie boją się do tego przyznać.

babiniec warszawski.png

BABINIEC WARSZAWSKI

CYKL ROZMÓW Z WYJĄTKOWYMI KOBIETAMI

W PRZYGOTOWANIU/2023

Warszawska Syrenka, waleczna Nike czy wspaniała Maria Curie-Skłodowska. Warszawa była domem niejednej wybitnej i inspirującej kobiety. I z przyjemnością możemy stwierdzić, że nic się w tej materii nie zmieniło! Projekt podcastowy „Babiniec Warszawski” to w rzeczywistości cykl inspirujących rozmów z wyjątkowymi kobietami z różnych dziedzin i światów: polityki, mody, biznesu i sztuki. Różni je wiele, łączy zaś fakt, że to intrygujące, silne kobiety a wszystkie żyją i działają w Warszawie. 

tabu 1.png

ŻAŁUJĘ RODZICIELSTWA

CYKL TABU N°1

ZAKOŃCZONY/ARCHIWALNY

Powiedzieć, że się żałuje posiadania dzieci, to jak samemu podpalić pod sobą stos. „Żałuję rodzicielstwa” poruszaja problem kobiet zmuszonych – presją społeczną, rodzinną czy związkową – do posiadania dzieci, których mieć nie chciały. Pozostawione same sobie, często borykające się z depresją poporodową postrzegają same siebie jako potwory, złe matki, niewystarczające w swoich staraniach i kobiecości. Sam cykl nie jest wymierzony w macierzyństwo jako takie, jest jedynie probą poruszenia tematu presji społecznej w temacie posiadania dzieci. Głosu w pierwszej części cyklu udzielą Barbara Kurdej-Sztatan, Renata Dancewicz, Paulina Holtz oraz Tomasz Ciachorowski. Odczytali prawdziwe, anonimowe historie pochodzące z zamkniętej grupy wsparcia dla kobiet, dla których macierzyństwo nie jest spełnieniem marzeń.

SŁUCHAJ PODCASTU: NA TIDAL  NA STRONIE FUNDACJI

PUBLIKACJE: DD TVN  KOBIETA.PL  MAMADU

RELACJE: PREMIERA I ŚNIADANIE PRASOWE