AdobeStock_210019134.jpeg
LOGO FUNDACJI GOLD.png
BESTIA PLAKAT

Cykl wystaw "Projekt Kobiety" to nasz flagowy projekt, na podwalinach którego powstała cała Fundacja, i w którym fotograf Maksymilian Ławrynowicz co roku prezentuje zbiór portretów kobiecych. Motyw przewodni wystaw zmienia się cyklicznie. W przyszłym roku będą to kobiety genialne i okrutne.

„W mdłym kwiatku, w ziółku jednym i tym samem, ma nieraz miejsce jad wespół z balsamem, co zmysły razi i to, co im sprzyja, bo jego zapach rzeźwi, smak zabija.” - William Shakespeare

Piękne i zabójcze. Inteligentne i okrutne. Subtelne i przebiegłe. Genialne i bezwzględne.  Za dnia pozornie szlachetne, nocą zaś nienasycone i żądne krwi. To bohaterki siódmej części projektu fotografa – kobiety, które w historii zapisały się jako piękne modliszki, kusicielki czy okrutnice. Królowe zbrodni, sensualne żmije, które zawsze dostawały to, czego pragnęły. Nawet jeśli ceną były czyjeś życia. I liczba mnoga nie jest tu przypadkiem.

Fotograf Maksymilian Ławrynowicz już siódmy raz zaprezentuje swoje Kobiety - tym razem zabierze nas w podróż po mrocznych zakamarkach kobiecej duszy. Morderczynię, sadystki, kusicielki, wielkie nimfomanki... Czas pokazać kobiety nie tylko od ich jasnych stron. 

Twarzą wystawy "Piękna i Bestia" została aktorka Anita Sokołowska, partnerami strategicznymi zaś marki L'Oreal Prefessionnel oraz NYX.