top of page
PIASEK1
fundacja.png

Kochane kobietki! Witajcie na tajnej stronie, służącej do zebrania w jednym miejscu wszystkich informacji wokół naszego wspólnego, fundacyjnego projektu: cyklu koncertów OSIEM KOBIET. Poniżej wrzucam ogólny opis przedsięwzięcia:

 

"Ten komercyjno-artystyczny projekt muzyczny, zainspirowany francuskim filmem to  pełen emocji i głębokich refleksji cykl koncertów na temat kobiecej natury. Wokalistki, których zawsze jest ósemka, w swoich wystąpieniach oddają bogactwo kobiecości ukazując zarówno siłę, jak i delikatność. Seksapil i romantyczność. Przeplatając poezję, muzykę i teatr, recital stanowi artystyczne wyrażenie różnorodności życia kobiet. Przez unikalne interpretacje i wyraziste aranże, uczestniczki recitalu przenoszą widzów w świat piękna, tajemnicy i mrocznych zakamarków kobiecej duszy."

Udało nam się pozyskać wspaniałego partnera w postaci Muzeum Historii Polski wraz z jego wspaniałą salą estradową na prawie 700 osób. Premierę planujemy na jesień 2024 (październik). Planujemy aby każda z was zaśpiewała po dwa utwory, włączając w to duety. 

Inne ważne informacje:

Dyrektor muzyczny:
Karolina Skrzyńska

Reżyseria:
??? - do potwierdzenia

Prowadzenie/konferansjerka:
??? - do potwierdzenia

Kreacje sceniczne:
Angelika Józefczyk

W związku z tym mamy do was dwie prośby:

PROŚBA NUMER 1. Dyrekcja muzeum poprosiła o modyfikacje tematyki pierwszego koncertu z naszego cyklu, nie maja nic przeciwko erotykom jako takim, ale poprosili, żeby nie był to temat premiery otwarcia cyklu, dlatego wspólnie zdecydowaliśmy o legendarnych piosenkach na rozstanie/o rozstaniu. Repertuar to legendarne piosenki polskich wokalistek wszech czasów. Z racji na współpracę z muzeum, musza to być kobiety z historii naszego kraju, ale nie sądzę aby był to problem, bo jest z czego wybierać. Dlatego nasza pierwsza prośba: niech każda z was pomyśli nad dwoma-trzema utworami, które chciałaby wykonać i prześle do mnie (Maksymilian) do dnia 12 maja.
 

Poniżej jest lista zaproponowanych utworów, będę ja na bierząco modyfikował i uzupełniał po otrzymaniu waszych sugestii i pomysłów. 

DOROTA GARDIAS

UTWÓR 1: PRYSŁY ZMYSŁY (z repertuaru Ireny Kwiatkowskiej)

UTWÓR 2: A GDY UZNAMY, ŻE TO JUŻ (z repertuaru Edyty Geppert)

UTWÓR 3: 

KAROLINA SKRZYŃSKA

UTWÓR 1: DWA SERDUSZKA (z repertuaru Zespołu Mazowsze)

UTWÓR 2: S. O. S. (z repertuaru Kaliny Jędrusik)

UTWÓR 3:

OLIWIA SKRZYPCZYK

UTWÓR 1: JUZ NIGDy (z repertuaru Edyty Geppert)

UTWÓR 2: PIOSENKA KSIĘŻYCOWA (z repertuaru Anity Lipnickiej)

UTWÓR 3: 

BARBARA KURDEJ-SZATAN

UTWÓR 1:

UTWÓR 2:

UTWÓR 3:

MARZENA UGORNA

UTWÓR 1:

UTWÓR 2:

UTWÓR 3:

OLGA BOŃCZYK

UTWÓR 1: GDY MI CIEBIE ZABRAKNIE (z repertuaru Ludmiły Jakubczak)

UTWÓR 2: WYMYŚLIŁAM CIĘ (z repertuaru Ireny Jarockiej)

UTWÓR 3: KASZTANY (z repertuaru Ireny Jarockiej)

ZOFIA ŁAWRYNOWICZ

UTWÓR 1: SONET  (z repertuaru Haliny Wyrodek)

UTWÓR 2: TOMASZÓW (z repertuaru Ewa Demarczyk)

UTWÓR 3: POCAŁUNKI (z repertuaru Ewa Demarczyk)

WOKALISTKA NUMER 8

UTWÓR 1: JESZCZE POCZEKAJMY (z repertuaru Magdy Umer)

UTWÓR 2: OCZY TEJ MAŁEJ (z repertuaru Magdy Umer)

UTWÓR 3:

DUETY:

UTWÓR 1: SAMBA NA ROZSTANIE  (z repertuaru Hanny Banaszak)

PROŚBA NUMER 2. Premierę planujemy na październik 2024. Bardzo proszę o to, abyście PILNIE za pomocą poniższego formularza napisały jakie macie wolne 3 dni z rzędu (czwartek, piątek, sobota) właśnie w październiku - chcemy zrobić próbę generalną w czwartek oraz zagrać dwa dni z rzędu (piątek+sobota). Oczywiście będą też próby indywidualne ale to będziemy umawiać osobno. 

WPISZ PASUJĄCY TERMIN PAŹDZIERNIKOWY

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page