

MAKSYMILIAN ŁAWRYNOWICZ

Prezes Fundacji "Projekt Kobiety". To ekspertem strategii kreatywnej i komunikacji. Specjalizuje się w kompleksowym dbaniu o wizerunek marek i osób publicznych oraz tworzeniu kreatywnych koncepcji komunikacji. Doświadczenie zdobywał w najlepszych agencjach i wydawnictwach prasowych w Polsce.
Kreacja i strategia kreatywna to powołanie Maksymiliana. Zawsze miał pomysł na siebie. Z czasem zaczął mieć ciekawe pomysły na innych. Wyzwaniem okazało się to, aby te pomysły świadomie kierunkować, nadawać im kształty i naginać do potrzeb wizerunkowych klienta. W pracy Maksymiliana wszystko kręci się właśnie wokół skutecznej kreacji i kreatywności. To właśnie dzięki niej, w trakcie swojej kariery agencyjnej Maksymilian mógł pochwalić się 95-procentową wygrywalnością wszystkich briefów, które trafiały na jego biurko.
Public Relations to jego żywioł. Uwielbia wychodzić poza sztywne ramy, a kiedy w coś wierzy, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Doświadczenie i kontakty zdobywał organicznie w największych wydawnictwach: Edipresse i Burda Media oraz pielęgnuje je i poszerza w swojej pracy dla Fundacji „Projekt Kobiety”. Projektuje kampanie wizerunkowe, dba o relacje z mediami, pozyskuję influencerów. Tworzy kreatywne teksty: dziennikarskie, lifestylowe, eksperckie, pisze scenariusze i posty na Social Media i blogi. Jego doświadczenie wsparte jest ekspercką wiedzą i warsztatem - posiada prestiżowy tytuł Public Relations & Reputation Master renomowanej uczelni London School of Public Relations. Jest regularnie zapraszany do wygłaszania prelekcji z zakresu kreatywnego PR-u na największych konferencjach branżowych w kraju. Świetnie czuje się również w tworzeniu contentu cyfrowego - sesji zdjęciowych, krótkich form filmowych, podcastów, rolek i postów. Posiada szerokie kontakty w mediach i wśród osób publicznych.
Jego prawdziwą pasją są eventy. Przez 5 lat zajmował stanowisko Dyrektora Kreacji w jednej z najambitniejszych, stołecznych agenci eventowych, stąd świat event marketingu zna z każdej strony. Od lat projektuje i koordynuję niezliczone projekty artystyczno-kulturalne. Stworzyłe lub współtworzył dziesiątki wystaw, koncertów i projektów teatralnych, pokazów mody czy konferencji dzięki czemu swobodnie porusza się między światem kreacji a produkcji eventów, co pozwala mu tworzyć wydarzenia niezapomniane, jakościowe ale mieszczące się w budżecie.
Poza wiedzą, za Maksymilianem prawdziwe, praktyczne i udokumentowane doświadczenie. Przez lata pracował zarówno z największymi globalnymi markami z każdej możliwej branży jak i z butikowymi brandami czy instytucjami państwowymi. W swoim portfolio znajdują się projekty dla takich marek jak: marki koncernu P&G, Mercedes, Volvo, Triumh, Sloggi, Lotto, Enea, Clochee, Dior, Ciech, Mastercard, Santander, Narodowy Bank Polski, Martini, Bacardi, L’Oreal, NYX, Nivea, PKP Intercity, Dacia, Citroen, Volkswagen, Axel Springer, Netflix, VOX, Eurocash, PFR, Graal, Animex, GPW, Toyota, Orlen, Shell i wiele innych.
Maksymilian jest również polskim fotografem portrecistą, specjalizującym się w portrecie kreacyjnym.
Z wyksztacenia jest specjalistą ds. komunikacji wizualnej , dlatego jego sesje charakteryzuje skrupulatne zaplanowanie koncepcji zdjęcia i reżyseria kadru. Fotografuje głównie kobiety, na swoich portretach stara się uchwycić zmienność i skrajność kobiecej natury. Dlatego nie zaskakuje temat mojego najbardziej znanego i flagowego cyklu: Projekt Kobiety, który realizuje konsekwentnie od blisko dekady. Poprzez fotografię portretową opowiada w nim o nieoczywistych i legendarnych kobietach. Każdego roku zmienia się tematyka i stylistyka, w swoich pracach inspirację czerpię bowiem z historii, mitologii i życiorysów wyjątkowych osób. Każda kolejna część cyklu kończy się profesjonalną wystawą. Zawsze przyświeca jej jeden cel – ukazanie wizerunku kobiet silnych, niezależnych, czasem niebezpiecznych czy niepokojących. Na przestrzeli lat Projekt Kobiety wysunął się na pozycję jednego z najbardziej prestiżowych projektów fotograficznych w kraju a wernisaż każdej odsłony na stałe wpisał się w życie artystyczne stolicy.