top of page
PIASEK1
fundacja.png

MAKSYMILIAN ŁAWRYNOWICZ

maksymilian ławrynowicz.jpg

Prezes Fundacji "Projekt Kobiety". To  ekspertem strategii kreatywnej i komunikacji. Specjalizuje się w kompleksowym dbaniu o wizerunek marek i osób publicznych oraz tworzeniu kreatywnych koncepcji komunikacji. Doświadczenie zdobywał w najlepszych agencjach i wydawnictwach prasowych w Polsce.

Kreacja i strategia kreatywna to powołanie Maksymiliana. Zawsze miał  pomysł na siebie. Z czasem zaczął mieć ciekawe pomysły na innych. Wyzwaniem okazało się to, aby te pomysły świadomie kierunkować, nadawać im kształty i naginać do potrzeb wizerunkowych klienta. W pracy Maksymiliana wszystko kręci się właśnie wokół skutecznej kreacji i kreatywności. To właśnie dzięki niej, w trakcie swojej kariery agencyjnej Maksymilian mógł pochwalić się 95-procentową wygrywalnością wszystkich briefów, które trafiały na jego biurko. 

Public Relations to jego żywioł.  Uwielbia wychodzić poza sztywne ramy, a kiedy w coś wierzy, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Doświadczenie i kontakty zdobywał organicznie w największych wydawnictwach: Edipresse i Burda Media oraz pielęgnuje je i poszerza w swojej pracy dla Fundacji „Projekt Kobiety”. Projektuje kampanie wizerunkowe, dba o relacje z mediami, pozyskuję influencerów. Tworzy kreatywne teksty: dziennikarskie, lifestylowe, eksperckie, pisze scenariusze i posty na Social Media i blogi. Jego doświadczenie wsparte jest ekspercką wiedzą i warsztatem - posiada prestiżowy tytuł Public Relations & Reputation Master renomowanej uczelni London School of Public Relations. Jest regularnie zapraszany do wygłaszania prelekcji z zakresu kreatywnego PR-u na największych konferencjach branżowych w kraju. Świetnie czuje się również w tworzeniu contentu cyfrowego - sesji zdjęciowych, krótkich form filmowych, podcastów, rolek i postów. Posiada szerokie kontakty w mediach i wśród osób publicznych.

Jego prawdziwą pasją są eventy.  Przez 5 lat zajmował stanowisko Dyrektora Kreacji w jednej z najambitniejszych, stołecznych agenci eventowych, stąd świat event marketingu zna z każdej strony. Od lat projektuje i koordynuję niezliczone projekty artystyczno-kulturalne. Stworzyłe lub współtworzył dziesiątki wystaw, koncertów i projektów teatralnych, pokazów mody czy konferencji dzięki czemu swobodnie porusza się między światem kreacji a produkcji eventów, co pozwala mu tworzyć wydarzenia niezapomniane, jakościowe ale mieszczące się w budżecie. 

Poza wiedzą, za Maksymilianem prawdziwe, praktyczne i udokumentowane doświadczenie. Przez lata pracował zarówno z największymi globalnymi markami z każdej możliwej branży jak i z butikowymi brandami czy instytucjami państwowymi. W swoim portfolio znajdują się projekty dla takich marek jak: marki koncernu P&G, Mercedes, Volvo, Triumh, Sloggi, Lotto, Enea, Clochee, Dior, Ciech, Mastercard, Santander, Narodowy Bank Polski, Martini, Bacardi, L’Oreal, NYX, Nivea, PKP Intercity, Dacia, Citroen, Volkswagen, Axel Springer, Netflix, VOX, Eurocash, PFR, Graal, Animex, GPW, Toyota, Orlen, Shell i wiele innych. 

Miałam okazję współpracować z Maksymilianem przy kilku większych
i mniejszych eventach, gdzie był twórcą konceptu kreatywnego całego wydarzenia.

Z niezwykle otwartym umysłem, pozytywną energią i wyjątkową pomysłowością tworzył wizję każdego wydarzenia. Maks zwraca uwagę na każdy szczegół nie tylko przy tworzeniu konceptu, ale także podczas jego prezentacji. Jest otwarty na feedback, potrafi zmienić podejście do pomysłuo 180 stopni nie tracąc zaangażowania czy jakości. Elastyczność ta pozwala na stworzenie konceptów, który w efekcie końcowym przerasta oczekiwania. Maks jest osobą zorganizowaną, komunikatywną, profesjonalną z bardzo artystyczną i pozytywną duszą. Współpraca z tak barwną osobowością to czysta przyjemność, liczę więc na więcej wspólnych projektów w przyszłości.

Aleksandra Szerszeń | PR & Marketing Manager at Guess

Maksymilian jest również polskim fotografem portrecistą, specjalizującym się w portrecie kreacyjnym.
Z wyksztacenia jest specjalistą ds. komunikacji wizualnej , dlatego jego sesje charakteryzuje skrupulatne zaplanowanie koncepcji zdjęcia i reżyseria kadru. Fotografuje głównie kobiety, na swoich portretach stara się uchwycić zmienność i skrajność kobiecej natury. Dlatego nie zaskakuje temat mojego najbardziej znanego i flagowego cyklu: Projekt Kobiety, który realizuje konsekwentnie od blisko dekady. Poprzez fotografię portretową opowiada w nim o nieoczywistych i legendarnych kobietach. Każdego roku zmienia się tematyka i stylistyka, w swoich pracach inspirację czerpię bowiem z historii, mitologii i życiorysów wyjątkowych osób. Każda kolejna część cyklu kończy się profesjonalną wystawą. Zawsze przyświeca jej jeden cel – ukazanie wizerunku kobiet silnych, niezależnych, czasem niebezpiecznych czy niepokojących. Na przestrzeli lat Projekt Kobiety wysunął się na pozycję jednego z najbardziej prestiżowych projektów fotograficznych w kraju a wernisaż każdej odsłony na stałe wpisał się w życie artystyczne stolicy. 

bottom of page