top of page
PIASEK1
fundacja.png

MAGDALENA KOROL

magdalena korol.jpg

Magda jest adwokatką z ponad 10-letnim doświadczeniem, Partnerką w kancelarii Creativa Legal,  Prezeską Fundacji "Creativa Education" oraz członkinią Rady Fundacji "Projekt Kobiety".

Na co dzień wspiera kreatywnych ludzi biznesu – pracuje m.in. z przedsiębiorcami z branży odzieżowej, fashion & design, agencjami marketingowymi, reklamowymi i kreatywnymi. Specjalizuje się także w pomocy prawnej inwestorom i start-upom – szczególnie w zakresie umów inwestycyjnych. Wspiera również biznes międzynarodowy, m.in. pomaga przedsiębiorstwom z kapitałem włoskim wejść na rynek polski i efektywnie prowadzić działalność.

Magda przygotowała i negocjowała setki umów i projektów z obszaru: marketingu i reklamy, fashion, design oraz social mediów, dzięki którym prowadzenie biznesu przez jej Klientów stało się prostsze i mniej stresujące. 

Doradza w sprawach związanych m.in. z umowami agencyjnymi, umowami z influencerami, w sprawach z zakresu prawa marketingu i reklamy, ochrony marki, praw autorskich, wizerunku i dóbr osobistych oraz znaków towarowych. Prowadzi także szkolenia branżowe.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w wiodących polskich i zagranicznych kancelariach prawnych (m.in. Weil, Gotshal & Manges) oraz instytucjach administracji państwowej i NGO’s.

Magda prowadzi podcast dedykowany branży marketingowej: Let’s talk marketing – Magda Korol o prawie w marketingu.

 

Jest współautorką newslettera: Let’s talk marketing oraz blogakancelarii: https://creativa.legal/blog/

 

Prywatnie interesuje ją marketing prawniczy i podróże. Jest wielką fanką StarWars i golfa.

bottom of page