AdobeStock_210019134.jpeg
LOGO FUNDACJI GOLD.png
GURLS KISS PLAKAT

Gurls Kiss to projekt Karoliny Kiss, którego początki sięgają aż 2017 roku. Zainspirowany został doświadczeniami autorki i odkrywaniem języka jej własnej seksualności.

Jak wiele kobiet w Polsce, Karolina dorastała z przekonaniem, że seks jest głównie dla mężczyzn, a rolą kobiety jest jedynie bycie dodatkiem do męskiej przyjemności. Tabu wokół kobiecej przyjemności i erotyki sprawiało, że mimo bardzo dużej potrzeby odkrywania tego, czym dla niej samej jest seks i przyjemność, temat ten zaczął ją bardziej zawstydzać i jak wiele kobiet zaczęła pielęgnować w sobie tę hipokryzję. Mimo to, pozwalała sobie na więcej prób i eksperymentów. Wtedy to odkryła najważniejszą rzecz: im odważniej i dalej sięgała, tym szczęśliwsza, pewna siebie i świadoma się stawała.

 

Bezkompromisowe poszukiwania dały jej pewność i odarły ze wstydu, którego pozbycie się w tym obszarze wpłynęło pozytywnie na samoocenę i odwagę na wszystkich innych poziomach życia autorki.

 

Przez lata zarówno Karolina, jak i sam projekt ewoluował. Sensualność, samoświadomość erotyczna nabierały różnych nowych form, jednak jedno pozostawało w wyniku tej drogi stałe - brak wstydu oraz głośne mówienie o tym kim się jest, o swoich potrzebach dawało wolność. I to właśnie uczucie autorka projektu chciałaby pokazać innym kobietom. Dać im przestrzeń do dyskusji i refleksji, dać głos, poprzez estetyczne, kobiece i erotyczne ilustrowanie fantazji odrzec kobieca seksualność z tabu i wstydu oraz przywrócić jej moc, jaką za sobą niesie.

 

Gurls Kiss to oda do kobiecej erotyki, zachowująca przestrzeń dla mężczyzn, których obecność jest w dalszym ciągu ważna, ale nie dominująca. 

Niech zamiast tego dominuje w nas kobietach bezwstydna wolność.

 

Siła, która drzemie w kobiecości i wynikająca z niej samoświadomość, jest ogromna i niezależnie od tego, jak różne oblicza będzie ona przez kolejne lata przyjmować, głos ten raz wyzwolony jest już nie do uciszenia.