top of page
TŁO 3

AKADEMIA RÓŻDŻKARSTWA

Różdżkarstwo jest sztuką prastarą. Te wyjątkowe instrumenty magiczne bądź bioenergoterapeutyczne występują w niesłychanej ilości form na całym świecie. My zgłębiamy tajniki różdżek naturalnych, poprzecznych, szeroko stosowanych w wielu praktykach, szczególnie związanych z siłami przyrody, zarówno w rytuałach wiccańskich, słowiańskich (rodzimowierskich) jak i w wielu odmianach współczesnej magii i ezoteryki.

 

Różdżki nie są stworzone do zabawy czy jako eksponaty do gablotki. Różdżki to silnie aktywne energetycznie przedmioty, które w trakcie powstawania związywane są bardzo silnymi intencjami. Jeśli więc szukasz gadżetu do zabawy, musisz poszukać gdzie indziej. Dla nas to funkcjonujące, realne instrumenty energetycznie, nie baśniowe dzieła z literatury fantasy.

Poziom: warsztat I stopnia

Liczba dostępnych uczestników: 15

Posiłki: dwa obiady wegetariańskie - wliczony w cenę

Możliwość noclegu: ograniczona, informacje poniżej

OPIS WARSZTATÓW

Na warsztatach poznamy proces powstawania prawdziwych instrumentów energetycznych, zgłębimy wiedzę o nim oraz wspólnie stworzymy własne, indywidualne narzędzia. Nasze różdżki wytwarzamy maksymalnie prostymi, minimalistycznymi i szczerymi metodami, pozbawionymi górnolotnych opisów, przekombinowanych rytuałów i instagramowego blichtru. Popracujemy z pierwotną intencją  i energią płynącą z używanych materiałów.

Drzewce, których użyjemy pozyskujemy głównie z Podlasia, które słynie z natury nietkniętej przez człowieka – na jego terenie znajduje się jedyna w Europie, pierwotna puszcza nietknięta ludzką ręką. Jest to również region o bardzo rozwiniętej kulturze mistycznej, obfitujący w „miejsca mocy” znane od tysiącleci. Z Podlasia właśnie (choć nie tylko!) pochodzi drewno na nasze różdżki, które zbieramy w okolicy Góry Garbarki.

Po wstępnej, ręcznej obróbce drewna (nie używany elektrycznych maszyn stolarskich) przystąpimy do tworzenia różdżki. W zależności od jej rodzaju, różdżki tworzone będą z różnych materiałów i w różnych intencjach. 

JAKIE RODZAJE RÓŻDŻEK MOŻEMY ZROBIĆ?

 

Różdżki osobiste

 

Tworzone są z uniwersalnych energetycznie materiałów, w świetle palącej się gromnicy. Po skończeniu prac przechodzą uniwersalny dla wszystkich praktyk ezoterycznych rytuał oczyszczenia energetycznego – płukanie wodą 
z solą (jeśli pozwala na to rodzaj użytego minerału) oraz kąpiel dymną w szałwii, następnie zaś przechodzą pełny cykl ładowania poprzez ekspozycję na słońce i/lub światło księżyca w pełni. Różdżkę będziemy święcić według własnego rytuału, aby związać ją ze swoją bioenergią. Można również nadać jej nazwę bądź imię.

 

 

Różdżki sprawcze/intencyjne

 

Powstają wyłącznie przy świetle świeczek intencyjnych, które palą się zawsze do końca. Tworzone są w konkretnym wątku (osnowie przewodniej) przy bardzo silnej intencji różdżkarza, dodatkowo przy zastosowaniu wyselekcjonowanych materiałów, które mają na celu zwiększyć ich potencjał sprawczy. Różdżki intencyjne są silnie naelektryzowane, nie należy ich oczyszczać, można je jedynie doładowywać światłem słońca bądź księżyca.

 

 

Buławy

 

Buławy to potężne instrumenty magiczne wywodzące się z tradycji magicznej terenów Rusi i Bałkanów. Do stworzenia buławy niezbędne jest użycie starych przedmiotów z długą, duchową historią, które posiadają własny ładunek energetyczny. Buławy służą głownie do rzucania lub odczyniania uroków, również czarno magicznych. Chęć tworzenia buław należy wcześniej zgłosić.

MIEJSCE I NOCLEGI

Warszawski Loft22 to partner naszych warsztatów. Jest to jedno z tych wyjątkowych przestrzeni na mapie stolicy, wyróżniające się nieprawdopodobnym klimatem. Kamienica na starej Pradze to pozostałości po starej fabryce wyrobów gumowych. Nasze spotkanie odbywa się w Studio 11:  drewniana podłoga, cegła, betonowe ściany w stylu industrialnym i duże okna, a także wspaniałe światło dzienne od północno-zachodniej strony, stwarzają niesamowite warunki dla naszych warsztatów. Za dodatkową opłatą możliwe są noclegi w miejscu warsztatów w wyjątkowych, loftowych pokojach.

Liczba miejsc w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem: 2 

Liczba miejsc w pokojach jednoosobowych ze śniadaniem: 6

Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów w miejscu wskazanym przez klienta.

 

PROWADZĄCY

Iwona Turlej | To wykwalifikowany Parapsycholog, specjalistka od duchów. Demonolog oraz wykładowca w Instytucie Psychologii. Prowadzi wiele kursów i Warsztatów Ezoterycznych! Biegła Numerolog Kabalistyczny, Runistka i Tarocistka, Bioenergoterapeuta . Od 15 lat, z sukcesem prowadzi programy w telewizjach ezoterycznych dla stacji EZO TV, TVN, TVN7, iPOLtv, Polonia1 . Jej priorytetem jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, często żyjącemu w nieświadomości swych blokad. Pomaga rozmówcom pozbyć się złej karmy, złych zdarzeń i sprawić, że do ich życia wraca równowaga i radość. Według Iwony to właśnie radość jest najwyższą formą energii, gdyż to ona daje poczucie, że wszystko jest możliwe. Z sukcesem od lat wspiera kobiety w ich drodze bycia matką, żoną, tak, by zawsze pamiętały o tym, iż przede wszystkim są kobietą, dzięki czemu można prowadzić satysfakcjonujące życie i związek. Turlej M. Iwona posiada dar postrzegania pozazmysłowego, dlatego jej pomoc i analiza są zgodne i prawdziwe zawsze, gdy jest potrzeba odczytać istotę problemu i dać Tobie najlepsze rozwiązanie, którego wprowadzenie w życie, zależy Tylko od Ciebie. 

Maksymilian Ławrynowicz | fotograf i plastyk, który od lat pasjonuje się różdżkarstwem i wytwarzaniem tych instrumentów magicznych oraz zgłębił teorię i praktykę tej wysublimowanej i przekazywanej przez pokolenia sztuki. Tajników ich tworzenia uczył się w Chorwacji i Białorusi, od lat współpracuje z twórczyniami różdżek z polskiego Podlasia oraz Roztocza.

PARTNER WARSZTATÓW

xlogo-white.png.pagespeed.ic.DwiaqfXhEW.png
bottom of page