top of page
PIASEK1
akademia.png
fundacja.png

Nasze ciało i dusza przychodzą z różnych kierunków. Człowiek jest dla nich punktem spotkania, od którego zaczynają podążać wspólnie. Nasza Akademia powstała po to, aby te dwie różne ścieżki szły możliwie jak najbardziej równolegle i blisko siebie.

 

The Fountain Academy to dwutygodniowy, intensywny kurs, choć słowo kurs w całości nie oddaje misji, która mu przyświeca. Pomysł powołania tego projektu narodził się w trakcie realizacji podcastów naszej Fundacji pt. „Źródło” oraz „Mindtrip”. Była to bowiem nieoceniona okazja do spotkań z najlepszymi w kraju specjalistami, dla których praca z ciałem, duchowością i emocjami łączy się i przenika. 

 

Dlatego w The Fountain Academy stawiamy na całościowe, tak zwane holistyczne podejście do człowieka i ludzkiej natury. Nie rozdzielamy ludzkiej istoty na sacrum i profanum, na to co doczesne a co mentalne. Wierzymy, że wszystkie nasze układy – energetyczne, nerwowe, emocjonalne i duchowe są ze sobą powiązane i wzajemnie na siebie wpływają, tworząc jeden Organizm.

 

Nasz kompleksowy plan oparliśmy na kreatywnym motywie drogi – ścieżki, w której przechodzić będziemy od jednego, jakościowego i autorskiego warsztatu do kolejnego. Każdy z nich zainspirowany jest jedną z głównych czakr człowieka i kładzie szczególny nacisk na jej funkcje. Celem jest dotarcie do Źródła - naszego emocjonalnego, duchowego "ja". 

 

Nie jest istotne, czy jesteś mocno związany z filozofią czakralną, czy należysz do sceptyków lub sympatyków jogi czy medytacji. Czy twardo stąpasz po ziemi lub może bujasz w obłokach. The Fountain Academy jest dla każdego, kto kto ma szerokie horyzonty i potrzebuje w swoim życiu więcej równowagi i harmonii oraz potrzebuje porozumieć się na nowo ze swoim ciałem i psychiką. Nasz program jest bowiem idealnym balansem między sprawdzonymi technikami, w których ważna jest dyscyplina, praktyka i racjonalne podejście oraz skupienie a sztukami duchowymi z obszaru psychotroniki i parapsychiki. 

 

Kurs jest bardzo intensywny, opracowany kompleksowo, aby zatroszczyć się o możliwie jak najwięcej aspektów ludzkiego „ja” ale również z dbałością, aby nie przebodźcować uczestników - w myśl zasady „za dużo grzybów w barszczu”. Będziemy pracować z napięciami i uwalnianiem potencjału. Skupimy się na znoszeniu blokad spowodowanych stresem, konwenansami, presją społeczną oraz zakorzenionymi głęboko traumami: strachem, wstydem i żalem.

 

W trakcie kursu zapewniamy pełne wyżywienie wegetariańskie oraz inne dodatkowe aktywności towarzyszące warsztatom jak ceremonia picia kakao (blok tantryczny), ceremonia palo santo (blok karmiczny) czy codzienne poranne ćwiczenia i medytacje. Każdy uczestnik dostaje dedykowany pakiet startowy. Istnieje również możliwość zaplanowania dodatkowych seansów akupunktury czy spotkań z terapeutą (psychologia i seksuologia). 

Przewidujemy dwa turnusy stacjonarne: warszawski (bez noclegów) oraz podwarszawski (z noclegami) 

ILOŚC MIEJSC: 18

TERMIN: informacje wkrótce

CENA ZA OSOBĘ: informacje wkrótce

 

ZAPISY: fundacja@projektkobiety.org

PODSTAWA.png

DZIEŃ 1-2 | MINDFULNESS I KREATYWNOŚĆ

Nasz dwutygodniowe warsztaty zaczniemy od przygotowania mocnego i stabilnego ugruntowania. Nie oszukujmy się, wszyscy mamy mętlik w głowie. Ciągle coś: pandemia, wojna, inflacja a i Instagram nie odpuszcza, opowiadając nam ustami influencerek, że to wszystko łatwo da się ogarnąć: wystarczy pójść na terapię, wcześniej wstawać, medytować i być na co dzień bardziej uważną. To niby takie proste? Ale jak w ogóle zacząć? Gdzie jest to Tu i Teraz? Przecież to nie tak łatwo, wziąć i się wyciszyć? Czy jednak łatwo?

Pierwsze trzy dni to wprowadzenie w praktykę mindfulness, która pokazuje, że droga do „tu i teraz” wcale nie jest taka trudna: praktyka uważności to ćwiczenie się w byciu z tym, co jest oraz akceptacja siebie i innych. W czasie trzech dni będziesz mogła sprawdzić w grupie, czym jest uważność i dlaczego warto się w niej ćwiczyć. Warsztat wypełnią ćwiczenia z uważnego jedzenia, podstawowej medytacji oddechu i spotkanie z ciałem poprzez uważny ruch. A jak już się odnajdziemy na nowo i wejdziemy w kontakt, to będziemy mogli zacząć ćwiczyć inne techniki. Poznamy skanowanie ciała, spotkamy się i popracujemy w parach, sprawdzimy, czym są uważne mówienie i słuchanie oraz na nowo zdamy sobie sprawę z tego, że każde z nas patrzy ze swojej, całkowicie wyjątkowej, perspektywy. 

GŁÓWNY PROWADZĄCY | DAWID BEDNARSKI

Studiował filozofię. Kiedyś pomagał prowadzić klubokawiarnię na Woli i promował warszawską kulturę, a od paru lat pracuje w obszarze marketingu - aktualnie jako dyrektor kreatywny. Regularnie praktykuje medytację, która stała się jego sposobem na życie. Od 2018 roku jest certyfikowanym nauczycielem mindfulness i regularnie prowadzi kursy Mindfulness Based Stress Reduction oraz otwartą praktykę uważności dla każdego w centrum Warszawy - Dobre poniedziałki z mindfulness. Wspólnie z Zuzanną Ziomecką i Katarzyną Błachiewicz-Korygą tworzy również przestrzeń dla praktyków mindfulness w sieci, czyli Wyspę Spokoju. Dawid wierzy, że uważność jest najprostszą drogą dla współczesnych ludzi do radzenia sobie z wyzwaniami codzienności a także do dobrego, szczęśliwego i pełnego życia. Swoją praktykę pogłębia w zen w ramach świeckiej linii Pusta Chmura. Jeśli chcesz posłuchać Dawida, sprawdź nasz podcast Mindtrip i rozmowę o mindfulness, którą prowadziła Dorota Gardias tutaj.

granice.png

DZIEŃ 3-4 | TANTRA

Nasza seksualność i intymność to zaufanie, bliskość i zażyłość budowana w głębokiej prawdzie. W tym słowie zawiera się zarówno cielesność jak i emocjonalność. Intymność jest fundamentem relacji zarówno romantycznych jak i rodzinnych. Spójność i autentyczność pozwalają na trwanie w lekkości i przepływie. I na tym skupimy się naszych zajęciach. Na warsztatach poruszymy obszar, będący bazą i korzeniem do dalszej pracy z własnymi emocjami. Tchniemy życie i otulimy opieką dolne czakrę sakralną, odpowiadającą między innymi za seksualność, kreację i poczucie bezpieczeństwa. Praca oparta zostanie o tantrę, ruch intuicyjny, medytację, ćwiczenia oddechowe i aktorskie. Od Ciebie zależy jak głęboko zdecydujesz się zanurkować i co na dany moment potrzebuje uwolnienia. Pracować będziemy wokół naszych granic intymnych, z którymi mamy do czynienia na co dzień w absolutnie każdej dziedzinie życia. Praca, dom, relacje romantyczne, przyjacielskie, przypadkowe spotkania społeczne, ale przede wszystkim relacja z samą sobą. Często je przekraczamy, nie wiemy, gdzie są, czy w ogóle je posiadamy lub tak kurczowo trzymamy się grubych murów, że nie doświadczamy soczystego smaku życia.

GŁÓWNY PROWADZĄCY | ANGIE ZYSK

Tancerka i tantryczka z wieloletnim doświadczeniem. Od lat specjalizuje się i rozwija warsztaty kobiece o różnym aspeckie i różnym stopniu zaawansowania. W swoich programach czerpie z tańca, szamanizmu, świadomego oddechu, medytacji i ruchu intuicyjnego. Doświadczenie zdobywała między innymi pod okiem Freya Wolna, Kachenka Foltova, Anand Rudra, Cristiano Martins, Zosia i Dawid Rzepeccy. Od lat jestem zaangażowana w projekt Womanifesto by Ilona Bekier- Ekwa- spektakl tworzony przez kobiety w ich najgłębszej prawdzie.Ponad 20 lat spędziła na scenie jako tancerka, specjalizująca się głównie w sambie brazylijskiej, choreograf - obecnie można mnie spotkać na deskach Opery Narodowej i Studio Buffo. Posłuchaj rozmowy z Angie Zysk w ramach naszego podcastu Sexperience tutaj.

 

SPLOT.png

DZIEŃ 5-6 | CHIŃSKIE KUNG-FU

W dalszej kolejności skupimy się  na utrzymaniu zdrowia i harmonii poprzez zrównoważoną praktykę i kultywowanie zdrowia za pomocą ćwiczeń. W tym warsztacie zajmiemy się starożytną formą ćwiczeń Chińskiego Kung Fu, Meihuaquan (Pięść Kwiatu Śliwy). Jest to najstarszy znany styl Chińskich sztuk walki, który powstał ponad 3600 lat temu. Styl ten skupia się na równowadze pomiędzy Yin i Yang, oraz pięcioma żywiołami, które odpowiadają za długowieczność narządów wewnętrznych. Albowiem "Celem Kung Fu nie jest pozbawianie ciała jego mocy. Trening Kung Fu ma na celu rozwój twojej wewnętrznej i zewnętrznej Qi. Jeśli chcesz zachować energię i siłę swojego ciała na długie lata, musisz trenować inteligentnie."

GŁÓWNY PROWADZĄCY |SHIFU SHI HENGYI

Jest Mnichem-Wojownikiem Shaolin 35. generacji oraz Adeptem Meihua Quan 18. generacji. Bezpośrednim uczniem Shifu Shi Yanjun. Posiada certyfikat trenerski pierwszej klasy Chińskiego Stowarzyszenia Wushu, Chiny: Stopień 5. Ponadto może pochwalić się certyfikatem sędziowskim pierwszej klasy Chińskiej Generalnej Administracji Sportu. Shifu Shi jest oficjalnym adeptem legendarnego, chińskiego Klasztoru Shaolin w Yunnan oraz trenerem Międzynarodowej Federacji Shaolin Wushu w Chinach ( Stopień III - Duanwei) i Międzynarodowej Federacji Meihuaquan w USA. W Polsce zaś jest Prezydentem Federacji.

SERCE.png

DZIEŃ 7-8 | PODSTAWY MA-URI

Polinezyjska ścieżka światła MA-URI jest idealną praktyką dla rozbudzenia czakry serca, która stanowi punkt centralny naszej drogi - pośredniczy pomiędzy światem ducha (czakry wyższe), a światem materii (czakry niższe). MA-URI jest praktyką duchową, w której do rozmowy z duchową esencją istoty ludzkiej używa się dotyku i poprzez ciało umożliwia wewnętrzną rozmowę i symboliczne scalenie wszystkiego, co jest w konflikcie. To droga objęcia wewnętrznej siły z brzucha i połączenia jej ze współodczuwającym i przebaczającym sercem w duchu Aloha. Z tego czerpiemy poczucie wewnętrznej zgody na przyjęcie świata takim, jaki jest w swej prawdziwej naturze. To droga, która prowadzi przez serce.

 

W czasie dwóch dni przejdziemy praktyczny trening dotykania własnego serca. Będziemy pracować z ruchem, tańcem, dotykiem i medytacją. Ścieżka MA-URI jest żywa - przemierzamy ją w przepływie, ruchu, zmienności. To nawigowanie przez ciało i docieranie do bezpiecznego portu swojego serca. Na warsztatach będziemy odnawiać kontakt z własnym sercem - dla siebie. Przeprowadzimy Was przez doświadczanie miłości i bliskości ze sobą, w relacji z ciałem i dotykiem. Będziemy przyglądać się swoim umiejętnościom brania i dawania w równowadze. Odczuwać siebie w ciele i akceptować pełnię tego doświadczania. Bez oceny. Z czułością i łagodnością na jaką nas stać. 

GŁÓWNY PROWADZĄCY | ANNA ZIELIŃSKA

Zajmuje się terapią zaburzeń psychosomatycznych i pomaga osiągać stan równowagi emocjonalnej i fizycznej. W terapii korzysta z ciała, bo ono bierze czynny udział w doświadczaniu i pozwala docierać do sedna przekonań i konfliktów emocjonalnych, które są podłożem zaburzeń. Prowadzi grupy i uczy jak przez ciało rozpoznawać emocje i wyrażać je bez szkody dla siebie. Dzięki temu wchodzić w zdrowe, nieprzemocowe relacje z innymi. Jest licencjonowanym praktykiem w zakresie MA-URI® Healing Arts, certyfikowanym przez duńsko-nowozelandzkim Instytut MA-URI.

 

GARDŁO.png

DZIEŃ 9-11 | HOLISTYCZNE WARSZTATY EMISJI GŁOSU

Źródłem wszelkich zjawisk dźwiękowych jest drganie ciał sprężystych. Podobnie jest z głosem. Mimo, że wszelkie wydawane przez człowieka dźwięki rodzą się w krtani, to bez strun głosowych, które się w niej znajdują, nie mogłyby zaistnieć. Człowiek stosunkowo wcześnie odkrył możliwości swojego głosu, zaczął stosować go nie tylko w celach komunikacji, ale także dla wyrażenia uczuć i emocji. Rozpoznał mowę i śpiew. Mowa to najprostszy i najskuteczniejszy sposób porozumiewania.

Kultura żywego słowa to kultura mówienia, odczytywania, interpretacji. Trzeba brać odpowiedzialność za słowo. Nie tylko za jego zawartość treściową, ale i wystrój formalny, za jego wygląd. Brać odpowiedzialność za swój wygląd to odpowiadać na pytanie, co sądzę o sobie w relacji ze światem rzeczywistym. Brać odpowiedzialność za słowo znaczy wyglądać słowem. Jak ty wyglądasz słowem? Nie wiem. To weź lustro swoich słów i przejrzyj się w nim do-słownie. 

Czakra gardła jest jedna z najważniejszych. To tutaj kumulują się emocje, strach, ból, traumy. Dlatego na warsztaty poświęcimy aż trzy dni. Dlaczego? W nauce emisji – zarówno technicznej jak i holistycznej - potrzebny jest czas, tym dłuższy, im więcej mamy problemów i zastarzałych wad. Metoda, którą będziemy pracować oparta jest na holistycznym podejściu do człowieka, na podglądaniu natury i nie ma w sobie niczego sztucznego. Tak naprawdę praca nad emisją to praca z emocjami i swoisty powrót do natury, dążenie do wyeliminowania złych, sprzecznych z jej prawami nawyków, które często prowadzą do zniszczenia głosu.

GŁÓWNY PROWADZĄCY | ZOFIA ŁAWRYNOWICZ

Pedagog, wokalistka, terapeutka holistyczna. Doświadczona i wykwalifikowana specjalistka emisji i higieny głosu, dyplomowany logopeda. Od przeszło  dwudziestu lat prowadzi zajęcia i warsztaty  z zakresu prawidłowego operowania głosem. Praca z głosem to dla niej, przede wszystkim szukanie, odkrywanie siebie i swojego brzmienia. Inspiruje i pomaga odkryć swoje możliwości głosowe, wyrażać i akceptować  siebie poprzez mowę i śpiew. Opiera się na równowadze ciała, umysłu i ducha.

 

OKO.png

DZIEŃ 12-14 | NUMEROLOGIA   KABAŁA   ZWIĄZKI KARMICZNE

Po odpowiednim uziemieniu, poznaniu naszych ciał i skupieniu się na naszej równowadze, harmonii i nauczeniu się czym jest "tu i teraz" nasze spotkanie zwieńczy trzydniowy warsztat psychotroniczny. Zajmiemy się na nim aspektami stricte energetycznymi, duchowymi i parapsychologicznymi. Należy bowiem pamiętać, że filozofia czakramów opiera się na harmonii, dlatego aby twardo stąpać po ziemi należy mieć otwartą głowę i uwrażliwić sie na to, co niewidoczne. Każda z Kobiet wie, że ma w sobie ogromnie duże pokłady wytrwałości i samozaparcia w codziennym życiu. Każdego dnia ofiarowujemy innych troską, wsparciem i uwagą. Duchowe zajęcia z pogranicza psychotroniki i wiedzy holistycznej przypomni nam, jak ważna jest energia kobieca i dbanie o nią tak, aby nie tracić swojej mocy. Przypomnimy sobie nauki oraz wiedzę naszych Babek, omówimy czym  jest Magia Kobieca i jak ją w sobie rozbudzić. Przypomnimy sobie, na czym polega tak naprawdę dbanie o siebie i dlaczego asertywność i umiejetność stawiania granic jest tak ważna na drodze do szczęścia. Omówimy jak chronić siebie i swoją przestrzeń według wskazówek i nauk Magii Ludowej, Kabały oraz filozofii Związków Karmicznych. 

GŁÓWNY PROWADZĄCY | IWONA TURLEJ

Wykwalifikowany parapsycholog, specjalistka od duchów. Demonolog oraz wykładowca w Instytucie Psychologii. Prelegent i prowadząca kursów i warsztatów ezoterycznych. Biegła Numerolog Kabalistyczny, Runistka i Tarocistka, Bioenergoterapeuta. Od 20 lat z sukcesem prowadziła programy w telewizjach ezoterycznych dla stacji EZO TV, TVN, TVN7. Jej priorytetem jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, często żyjącemu w nieświadomości swych blokad. Pomaga swoim podopiecznym pozbyć się złej karmy, złych zdarzeń i sprawić, że do ich życia wraca równowaga i radość. Według Iwony to właśnie radość jest najwyższą formą energii, gdyż to ona daje poczucie, że wszystko jest możliwe. Z sukcesem od lat wspiera kobiety w ich drodze bycia matką, żoną, tak, by zawsze pamiętały o tym, iż przede wszystkim są kobietą, dzięki czemu można prowadzić satysfakcjonujące życie i związek. Turlej M. Iwona posiada dar postrzegania pozazmysłowego, jest uznanym medium i dlatego jej pomoc i analiza są zgodne i prawdziwe zawsze, gdy jest potrzeba odczytać istotę problemu i dać najlepsze rozwiązanie.

 

MEDYTACJA.png

CODZIENNIE RANO GŁÓWNY PROWADZĄCY | MACIEJ ŁAGODZIŃSKI

Certyfikowany przez Yoga Allaince nauczyciel jogi. Doświadczenie nauczyciela jogi zdobywał w Indiach pod okiem dr nauk ajurwedyjskich Malathi Praveen. Poszukiwacz na wielu ścieżkach szeroko rozumianego rozwoju duchowego: od psychoterapii i psychoanalizy po Feng Shui, astrologię, vedy, kabałę, medytację, szamanizm. W swojej pracy skupia się na indywidualnym procesie każdego człowieka i jego emocjonalnej-nielogicznej naturze, strukturze. Z pełną akceptacją i szacunkiem dla tego co przychodzi. „Joga nie jest fitnessem, ani fizycznymi ćwiczeniami czy rozciąganiem. Joga w moim rozumieniu to proces, droga która łączy ze sobą ciało ducha i umysł, w pełnym poszanowaniu dla tego co nielogiczne i nieracjonalne. Nie można praktykować jogi w oderwaniu od ciała, tego co się w nim dzieje, od emocji, uczuć, wrażeń, sensacji. Praktyka służy temu by pozwolić sobie na emocjonalny przepływ, służy uwolnieniu tego co zastane, zatęchłe, wyparte, uwolnieniu tego co już nie służy, a tym samym przygotowuje nas, pozwala na zmianę. W tym świecie, w którym jesteśmy, duchowość połączyła się z materią, mam wrażenie, że przez ostatnie kilkadziesiąt lat ludzkość uciekała od tej części swojej natury, od emocji. Czas najwyższy je uszanować, poczuć na nowo, czas na nowo połączyć się z tym czym, kim jesteśmy.”

 

bottom of page